Jazyková mutace: Čeština| Slovenština
Měna: |
 • Holičství
 • Magazín

5 nejčastějších chyb při holení

  Každý gentleman, který se někdy pokusil o mokré oholení, dobře ví, že je třeba učinit určité kroky ke zmírnění potenciálně bolestivých a často nevzhledných výsledků holení.

  Tradiční rituál mokrého holení, který se pro zasvěcené stal relaxační přestávkou vyvolávající pocity luxusu starého světa, se může až příliš snadno změnit v nápor, kde se chyby holení zapisují na tváře nezkušených a kazí tak příjemnou auru, kterou člověk hledá u dobrého oholení.

  Jaké jsou tedy nejčastější chyby při holení, kterých by se měl člověk vyvarovat?

   

  1. Používání elektrického holicího strojku

  Někteří se domnívají, že elektrický holicí strojek poskytuje rychlost a pohodlí více než běžný holicí strojek a že je to skvělá zkratka, ideální pro cestování nebo rychlé oholení před důležitou schůzkou, nicméně elektrické holicí strojky neposkytují příliš pečlivé a hladké oholení a dlouhodobé používání často způsobuje podráždění, pálení břitvy a umožňuje hromadění buněk, které může vést k zarůstání chloupků.

  2. Jít na to sám

  Chyby ve světě mokrého holení bez nezbytných znalostí a přípravy nevyhnutelně povedou k nákladným chybám a špatnému výběru. Holení je bezpochyby nejdůležitější součástí péče o muže a zaslouží si s ním zacházet s respektem. Proč se místo spoléhání na pokus a omyl nedomluvit s odborníky, jako jsou například mistři v oboru v Truefitt & Hill, jejichž odbornost a znalosti jsou podpořeny více než dvěma staletími zkušeností ?

  Pokud investujete do profesionálního mokrého holení, budete zasvěceni do světa odborných znalostí a znalostí o tajemném holení, které vás vybaví celoživotním efektivním holením. Odborné rady týkající se vašeho konkrétního typu pokožky, vzoru růstu vlasů a technik holení vám umožní specificky přizpůsobit váš výběr holicího strojku, krému na holení, balzámu, zvlhčovače a přípravků před holením tak, abyste dosáhli nejlepších možných výsledků.

  PSO Shaving2

  3. Brodit se

  Holení bez adekvátní přípravy je typickou chybou nováčka. Stříknutí vody na pokožku před nanesením krému nebo mýdla na holení prostě nestačí, protože se musíte ujistit, že je vaše pokožka dobře připravená, vaše póry jsou otevřené a vaše vousy jsou změkčené, než můžete začít s procesem holení. Nejrychlejší způsob, jak toho dosáhnout, je oholit se po koupeli nebo horké sprše, ale pokud máte trochu času, doporučujeme účinnější a luxusnější techniku, často označovanou jako tradiční metoda horkých ručníků.
  Naneste ručník na obličej po dobu minimálně 30 sekund, což je právě tolik času, aby byla vaše pokožka připravena na dokonalé oholení. Tato technika je neocenitelná pro ty, kteří se holí každý den nebo mají velmi citlivou pokožku, protože uvolňuje pokožku a svaly pod ní, zlepšuje proces holení a výrazně zlepšuje jakékoli nepohodlí.

  4. Chudá pěna

  Je velmi důležité investovat do kvalitního krému na holení nebo mýdla, jako je jeden z rozsáhlého sortimentu krémů na holení Truefitt & Hill nebo mýdel na holení v dřevěných miskách. Pokud hledáte rychlé výsledky, dosáhnete vydatnější pěny s krémem na holení, protože vytváření pěny z bloku mýdla na holení je vleklejší záležitost, která vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Zajistěte, aby byl každý centimetr vaší pokožky dobře napěněn, protože kůže na holení, která nebyla dobře připravena, je zaručeným způsobem jejího pořezání.

  1804 Shaving Soap & Brush

  5. Špatná technika

  Je důležité holit se zrnem, což znamená provádět drobné úpravy úhlu čepele, aby se sledoval způsob růstu chloupků, než se holit v jednom směru. V krátkodobém horizontu to může vypadat jako bližší oholení, ale v konečném důsledku to vytvoří zarostlé chloupky a zesílí pokožku přes poškozené póry. Netlačte na čepel, ale natáhněte kůži a vytvořte rovný povrch, po kterém může břitva hladce a snadno klouzat. Vyvarujte se opakování tahů žiletkou, které by znovu a znovu procházely stejným místem, protože to určitě způsobí popálení břitvy. Po dokončení holení uzavřete rituál studenou vodou a uzavřete póry a naneste uklidňující balzám na holení, jako je např. balzám po holení Ultimate Comfort, pro ochranu a hydrataci čerstvě oholené pokožky.

   

  Když se něco nepovede

  Chyby při holení jsou nevyhnutelné, i když se holíte s maximální péčí a přesností, takže se připravte na ty méně než dokonalé dny. Vybavte se kamencovým blokem, který obsahuje síran draselný. Když holení dokončíte a opláchnete si obličej, můžete mokrým blokem přejet po pokožce a nechat jeho zbytky na pokožce sedět 15–20 sekund, než jej smyjete. Kamenec pokožku zklidní, sníží krvácení z drobných škrábanců a zmírní následky popálení břitvou.

  E-Shop na míru - Foxmate.cz